top of page

Optymiści śpią lepiej, tak mówi nauka!

Wiedzieliśmy już, że optymizm to ogromna zaleta dla dobrego samopoczucia psychofizycznego.

Jednak badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych ujawniło, że wizja dobrej świetlanej przyszłości u optymistów poprawia również jakość snu.

Badanie naukowe


Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Illinois pod kierunkiem Rosalby Hernandez, profesor pomocy społecznej, wykazało, że optymiści lepiej śpią. Badanie to zostało opublikowane w renomowanym czasopiśmie Health Behaviour i pokazało, w jaki sposób zbadano dane 3500 osób w wieku od 32 do 51 lat. Wszyscy uczestnicy przeszli ankietę opartą na 10 pytaniach, aby zmierzyć ich poziom optymizmu. Wyniki były zaskakujące! Okazuje się, że osoby z wysokim poziomem optymizmu nie tylko dobrze śpią, ale także twierdzą, że śpią od 6 do 9 godzin na dobę, całkowicie zapominając o bezsenności lub senności w ciągu dnia.


Pigułki pozytywności


Pozytywność udaje się zmniejszyć negatywny wpływ stresu, a jeszcze lepiej, ludzie, którzy pielęgnują pozytywne nastawienie, nie pozwalają, aby stresujące wydarzenia je przezwyciężyły. W ten sposób można zmniejszyć zmartwienia i myśli, nawet w ciągu nocy!

Umiejętność stawiania czoła codziennym problemom i radzenia sobie z nimi w konstruktywny sposób poprzez poszukiwanie najbardziej pozytywnych aspektów może nam po prostu pomóc.


Niech żyje optymizm!


Z tego ważnego badania wynika, że ​​„dyspozycyjny optymizm jest zasobem psychologicznym o szczególnym znaczeniu dla zapobiegania chorobom i dolegliwościom oraz cieszenia się lepszym stanem zdrowia”.

W rzeczywistości badanie wykazało również, że najbardziej optymistyczni mają średnio dłuższe życie o około 13% i szansę na osiągnięcie 85 roku życia o ponad 50-70% większą niż nieoptymaliści!

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page