top of page

Certyfikat CATAS

Certyfikacja testów laboratoryjnych siatek na materace zgodnie z europejskimi normami UNI EN 1725.

Certyfikat REACH

Rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące rejestracji, oceny, autoryzacji i / lub ograniczenia stosowania chemikaliów.

Certyfikat Aitex

Ten certyfikat zapewnia odpowiednią temperaturę materiału: przeszedł on najbardziej rygorystyczne testy termograficzne potwierdzające faktyczną funkcjonalność termiczną Memory Fresh Blue.

Certyfikat OEKO-TEX

Tylko produkty pomyślnie przetestowane mogą posiadać certyfikat Standard 100 firmy Öeko-Tex, który gwarantuje brak produktów szkodliwych dla zdrowia: im bardziej produkt styka się ze skórą, tym surowsze są kontrole i wymagania, które produkt musi spełniać. Klasa I to maksymalny stopień certyfikacji, ponieważ obejmuje produkty, które mają bezpośredni kontakt z naskórkiem dziecka.

Certyfikat Medyczny 1 Klasa

Pozycje te są klasyfikowane jako wyroby medyczne klasy 1 zgodnie z normami wymaganymi przez dyrektywy europejskie 93/42 / EWG i LD 24 lutego 1997 - nr 46 (dotyczące wyrobów medycznych) oraz 2001/95 / EWG i LD 21 maja, 2004 - nr 1 72 (dot. Ogólnego bezpieczeństwa produktów wprowadzanych do obrotu). Testy przeprowadzone przez  Manifattura Falomo we współpracy z najbardziej wykwalifikowanymi instytucjami europejskimi wykazały skuteczność w zapobieganiu i łagodzeniu problemów postawy i patologii odleżyn.

Certyfikat HygCen®

HygCen® to renomowane międzynarodowe laboratorium do badań higieny i bezpieczeństwa medycznego. Marka HygCen® to gwarancja jakości w całej Europie i synonim maksymalnej higieny, miękkości i łagodności dla skóry.

Certyfikat LGA

Laboratorium LGA Möbelprüfinstitut w Norymberdze po przeprowadzeniu rygorystycznych testów wydało Manifattura Falomo certyfikat LGASCHADSTOFFGEPRÜFT.

Przeprowadzone testy wykazały, że produkty Manifattura Falomo:

  • świetnie zdały i spełniły wymagania prawne;

  • mają „stężenie formaldehydu” (0,01 ppm) znacznie niższe niż minimalne (0,03 ppm);

  • nie wykazują obecności substancji rakotwórczych;

  • są wolne od substancji szkodliwych i toksycznych dla organizmu ludzkiego.

bottom of page