top of page

Korzystne nawyki na ostatnie 15 minutut przed pójściem spać!

Czy wyspałeś się wystarczająco ostatniej nocy? Jeśli nie, nie przejmuj się! Według badań prawie połowa światowej populacji nie śpi tak dużo, jak powinna.
W naszym artykule znajdziesz kilka pomysłów na zdrowy wypoczynek, poświęcając zaledwie 15 minut przed snem!


Konsekwencje braku snu: wpływa negatywnie na nasz nastrój, osłabia naszą pamięć, rozprasza koncentrację w ciągu dnia i ogranicza elastyczność myślenia.


Jak możemy zasnąć wcześniej i spać dłużej?


Prawidłowym rozwiązaniem jest zapisanie wszystkich typowych wieczornych zajęć, dzięki czemu można wybrać te naprawdę przydatne lub przyjemne, a resztę odłożyć. Rzeczywiście, wszyscy tracimy mnóstwo cennego czasu, spacerując po domu bez powodu lub po prostu przeglądając sieci społecznościowe.


Rozwiązanie? Stwórz rutynę „przed snem”!


To, że czujemy się zmęczeni, nie oznacza, że ​​będziemy się dobrze wyspać. Stworzenie przyjemnej rutyny „przed snem” pozwala nam wykonywać czynności odprężające dla ciała i przyjemne dla umysłu.


Oto kilka pomysłów na spokojną rutynę przed snem


Czytanie nas uszczęśliwia


Czytanie przez co najmniej 15 minut przed pójściem spać jest zdrową czynnością i pomaga nam lepiej spać.
Niezależnie od tego, czy jest to powieść, komiks czy czasopismo, wybierz coś, co Cię skupia, a przede wszystkim rozwesela. (Zabrania się zabierania do łóżka lektur związanych z pracą!).Wyłącz telewizor, telefon!


Niebieskie światło od smartfonów, tabletów i komputerów, hamuje produkcję melatoniny, hormonu naturalnie produkowanego przez nasz organizm co sprawia, że czujemy się mniej senni. Co więcej, olbrzymia ilość informacji, które zbieramy z sieci, stymuluje aktywność mózgu, utrudniając odpoczynek.Medytacja!


Wiele badań udowadnia, że medytacja to prawdziwy gest miłości do nas samych. 15 minut ciszy nie tylko sprzyja odprężeniu psychofizycznemu, ale także redukuje stres i poprawia samopoczucie.Wybierz się na wieczorny spacer


Krótki spacer po obiedzie pomaga w trawieniu, ale także dotlenia organizm i odpręża umysł.

Ponadto spacer daje nam poczucie spokoju i zdrowe zmęczenie fizyczne.
2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page