top of page

Rozpakowanie materaca

1. Rozmiary podane w katalogu oraz na stronie internetowej mogą minimalnie się różnić według norm ustalonych przez Polski Komitet Normalizacyjny.

2. Każdy materac zabezpieczony jest folią i taśmą klejącą.

3. Należy ostrożnie rozciąć taśmę klejącą i usuąć zabezpieczające worki foliowe.

4. W przypadku materaca rolowanego należy go delikatnie rozwinąć.

  •  Po rozwinięciu materaca, natychmiast zacznie on wracać do swojej pierwotnej       wysokości oraz kształtu.

  • Materac należy pozostawić na płaskiej powierzchni przez 72 godziny, aby się podniósł i wrócił do swojej prawidłowej wysokości​

5. W przypadku materaca pakowanego na płasko (nie rolowanego próżniowo) należy sprawdzić stan pianek. Jeżeli materac nie jest wklęsły, można z niego korzystać od razu.​

6. Zalecamy aby przez pierwsze 1-3 dni (w zależności od potrzeby) przewietrzyć materac. Z uwagi na szczelne, próżniowe i foliowe opakowanie mogą pozostać naturalne zapachy poszczególnych komponentów materaca.

Zasady codzinnego używania

  1. Należy zachować wszystkie oznaczenia producenta na materacu. Usunięcie oznaczeń będzie skutkowało brakiem możliwości złożenia reklamacji.

  2. Produkty powinny przebywać w suchym i przewiewnym pomieszczeniu. 

  3. Materace powinny mieć dobrany odpowiedni stelaż do swojej wagi. Dobranie złego stelaża skutkuje zniekształceniem materaca. Reklamacje w przypadku użytkowania materaca na niewłaściwym podparciu nie będą uznawane.

  4. Należy zwracać uwagę na oznaczenia produktów dotyczące zachowania higieny oraz czyszczenia.

bottom of page