top of page

Poduszka między kolanami?

Sen to czynność, która zajmuje naprawdę niezwykłą ilość czasu w naszym życiu. Właściwy sen ma fundamentalne znaczenie w każdym wieku, ponieważ zapewnia nam odprężenie psychiczne i całkowitą regenerację fizyczną.
Pozycja do spania?


Wszyscy mamy ulubioną pozycję do spania. Jednak większość ludzi woli spać na boku, z lekko podwiniętymi nogami, w klasycznej pozycji embrionalnej bądź spać na plecach.

Poduszka: sprzymierzeniec Twojego snu!


Niezależnie od Twojej ulubionej pozycji do spania, dowiedz się, jak użycie dodatkowej poduszki może pomóc Ci we właściwym wypoczynku i złagodzić dokuczliwy ból pleców.

Pozycja boczna: spróbuj z poduszką między kolanami!


Chociaż spanie na boku lub w pozycji embrionalnej wydaje się być szczególnie wygodne, pamiętaj, że może to spowodować ułożenie kręgosłupa w złej pozycji. Ten brak wyrównania między kręgami może nadwyrężyć dolną część pleców.

Ale nie panikuj! Możemy to łatwo naprawić, umieszczając poduszkę między kolanami. Takie rozwiązanie pozwala przywrócić naturalne ustawienie kręgosłupa, bioder i miednicy.


Jednak najważniejszą poduszką jest ta, na której opierasz głowę!

Pamiętaj: wybór odpowiedniej poduszki pod głowę jest również bardzo ważny dla dobrego snu. Wybierz model, który wypełni przestrzeń między szyją, a materacem.


Śpisz na plecach? Spróbuj z poduszką pod kolanami!


Jeśli śpisz na plecach, wiedz, że ta pozycja jest ogólnie uważana za najlepszą, ponieważ ciężar ciała rozkłada się równomiernie na całej powierzchni materaca.

Jeśli jednak ból w dole pleców wciąż Ci przeszkadza, umieść poduszkę pod kolanami. To lekkie ugięcie nóg pozwala zachować naturalną krzywiznę pleców i rozluźnić mięśnie. Ale nie tylko! Wspomaga również przepływ krwi z nóg do serca i łagodzi obrzęki.

Ponadto, jeśli zwykle śpisz na plecach, radzimy położyć głowę na poduszce, która nie jest zbyt gruba, aby nie obciążać szyi i pleców.

Poduszka na nogi: jaki model wybrać?


Najlepsze poduszki do umieszczenia między kolanami lub pod nogami to modele w kształcie mydła wykonane z pianki memory, takie jak te, które znajdziesz w naszej kolekcji Dream Memory Blue. Pianka zastosowana w naszych poduszkach jest hipoalergiczna, przebadana dermatologicznie i naturalnie dostosowuje się do nacisku. Ponadto specjalny oddychający pokrowiec z tkaniny MicroTencel® można prać w temperaturze 60°C .


Gotowy na słodkie sny?
56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarai


bottom of page