top of page

4 rodzaje bezsenności

Zmiana snu nie zawsze jest mierzona pod względem ilości, ale także jakości.

Osoby cierpiące na bezsenność mogą rozpoznać siebie w 4 różnych kategoriach.


Spójrzmy razem!
Początek bezsenności


Najczęstszą formą bezsenności jest „bezsenność początkowa”. Dzieje się tak, gdy mimo zmęczenia po prostu nie możesz zasnąć. Ci, którzy doświadczają tego typu bezsenności, albo rzucają się i obracają w łóżku z nadzieją, że ich oczy się zamkną, albo poddają się między kartkami książki, szukają słodkiej pociechy w lodówce lub włączają telewizor lub komputer do rana.


Średnia bezsenność


Ten rodzaj bezsenności jest frustrujący, ponieważ początkowo zwodzi nas, że możemy spać spokojnie. Ten rodzaj bezsenności należy do tych, którym udaje się szybko zasnąć, ale potem, po kilku godzinach, budzą się i mają problemy z powrotem do snu, lub mają tendencję do zasypiania, ale doświadczają mikro przebudzeń, które powodują zaburzony rytm snu.


Bezsenność terminalna


Wśród osób cierpiących na bezsenność niektórzy śpią spokojnie przez pierwszą część nocy, ale potem, bez konkretnego powodu, budzą się po zaledwie 4-5 godzinach snu, czekając na nadejście poranka. Nawet jeśli przesunięta bezsenność wydaje się mniej irytująca niż poprzednie, brakujące godziny snu nieuchronnie prowadzą do zmęczenia i zmniejszenia energii.


Subiektywna bezsenność


Wreszcie wśród osób cierpiących na bezsenność znajdujemy tych, którzy śpią wystarczająco długo, ale po przebudzeniu czują się zmęczeni i słabo wypoczęci. Ten rodzaj bezsenności jest również nazywany „bezsennością paradoksyczną”, ponieważ ci, którzy na nią cierpią, odczuwają zły sen, chociaż sen się nie zmienia.


Popraw jakość swojego wypoczynku dzięki odpowiedniemu materacowi!


Często bezsenność jest okresem przejściowym, który pojawia się z powodu okoliczności życiowych, podczas gdy innym razem może być spowodowana niewłaściwym materacem.


Więc na co czekasz? Sprawdź gdzie kupisz nasz materac: znajdź sklep!


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page