top of page

Pozbądź się stresu i śpij spokojnie: 3 proste ćwiczenia jogi!

Wiemy, że ćwiczenia pomagają naszemu ciału i umysłowi. Musimy jednak pamiętać, że nie powinniśmy wykonywać intensywnej aktywności fizycznej wieczorem, tuż przed pójściem spać.

Czasami jednak po długim dniu pracy chcesz pozbyć się napięć nagromadzonych w ciele w ciągu dnia.Oto 3 proste ćwiczenia inspirowane jogą. Wypróbuj je na łóżku tuż przed pójściem spać, pomogą Ci złagodzić napięcie i lepiej spać!


Zacznij się relaksować!


Przygotuj się do snu, a kiedy już założysz piżamę, usiądź na łóżku, skrzyżuj nogi, zamknij oczy, rozluźnij ramiona i pozbądź się stresu zebranego w ciągu całego dnia!


Ćwiczenie jogi 1: Marichyàsana


Z pozycji siedzącej przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej (cała podeszwa stopy musi przylegać do podłoża, podczas gdy lewe ramię jest wyciągnięte, aby pomóc Ci utrzymać tułów w pozycji pionowej), wyprostuj prawą nogę, wykonaj głęboki wdech i jak wydech obróć tułów w lewo. Weź 5 głębokich oddechów i powtórz ćwiczenie zmieniając nogę.


Ćwiczenie jogi 2: Paschimottasana


Podnieś ręce nad głowę, siedząć na materacu. Podnieś tułów do góry, aby usiąść. Teraz pochyl się do przodu tak bardzo, jak to możliwe, próbując położyć ręce na palcach u nóg.


Ćwiczenie jogi 3: BalasanaTeraz klęczysz, lekko rozchylając uda. Przysuń najbliżej jak możesz, twoją klatkę piersiową do ud. Przeciągnij ręce wzdłuż ciała i opuść twarz na łóżko. Oddychaj regularnie i pozostań w pozycji przez co najmniej 45 sekund.

Wróćdo pozycji siedzącej ze skrzyżowanymi nogami i weź 10 głębokich oddechów!


A teraz… czas spać! Jako „rozgwiazda”?Czy czujesz się bardziej zrelaksowany? Nie czekaj dłużej i wsuń się pod kołdrę!

Być może nie wiesz, ale prawdopodobnie jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią spać na „rozgwiazdę”, nawet spanie w „rozgwiazdę” jest podstawową pozycją relaksacyjną jogi zwaną Savasaną.


Aby czerpać jak najwięcej z ćwiczeń jogi i mieć naprawdę dobry sen, ważny jest również wybór wysokiej jakości materaca.


Na co czekasz? Znajdź nasz Sklep Partnerski w Twoim mieście i zacznij ćwiczyć jogę na wysokiej jakości materacu!

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page