top of page

MIÓD: czy „nektar bogów” pomoże Ci zasnąć?

Miód jest używany od czasów starożytnych ze względu na swoje dobroczynne właściwości, zdobywając miano „nektaru bogów”!Miód jest używany na wiele sposobów, od medycyny po kosmetyki. Ale czy wiesz, że może również zwalczać bezsenność? Jakie dobroczynne właściwości ma jeszcze miód?


1. Łagodzi kaszel


Aby złagodzić irytujący nocny kaszel, który zakłóca sen zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, wystarczy wziąć 2 łyżeczki miodu przed położeniem się do łóżka.


2. Zwalcza nadciśnienie i cholesterol


Miód zawiera oligosacharydy, rodzaj węglowodanów, które mogą kontrolować poziom ciśnienia krwi. Poza tym miód reguluje wysoki poziom cholesterolu dzięki zawartym w nim witaminom i pierwiastkom śladowym, które zmniejszają jego stężenie we krwi i chronią pracę serca, zapobiegając zwężeniu tętnic.


3. To silny przeciwutleniacz


Miód działa jako niesamowity przeciwutleniacz dla naszego organizmu, utrzymując go w zdrowiu i kondycji. Nie zapominajmy też o jego niezwykłej zdolności poprawiania wyglądu naszej skóry.


4. Utrzymuje Cię w formie


Miód jest metabolizowany inaczej niż inne cukry i stanowi doskonałe źródło energii. Przyjmowany wieczorem pomaga naszemu organizmowi spalić nadmiar tłuszczu podczas snu, ponieważ przyspiesza nasz metabolizm.


5. Pomaga rozwinąć pamięć


Wysokie stężenie wapnia zawartego w miodzie jest przyswajane przez nasz mózg, sprzyjając jego prawidłowemu funkcjonowaniu i poprawiając pamięć .


Sól i miód: niezwykłe połączenie!Dlaczego? Mieszanka miodu i soli pozwala w naturalny sposób zrelaksować ciało i umysł, regulując hormony. Dzięki stężeniu glukozy miód dostarcza energii i działa naprawczo na komórki naszego organizmu. Różowa sól himalajska, zwłaszcza organiczna, ma wiele właściwości dzięki ponad 80 minerałom, w tym magnezowi, który ogranicza produkcję kortyzolu, hormonu stresu.


Cukry zawarte w miodzie w połączeniu z mineralnymi właściwościami różowej soli stymulują naturalną produkcję serotoniny. Substancja ta reguluje biologiczny rytm naszego cyklu snu i czuwania, pomagając nam w naturalny sposób się zrelaksować.


Więc co powinieneś zrobić? Oto „przepis”!


  • W szklanym słoju połącz 5 części miodu i 1 różową sól himalajską, łatwo dostępną w supermarkecie.

  • Każdego wieczoru, około 20 minut przed snem, pełną łyżeczkę tej mikstury rozpuść pod językiem!

  • A teraz możesz wreszcie odpocząć i wspaniale spać!


Miłych snów!

Manifattura Falomo

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page