top of page

Kofeina, a zdrowy sen: odkryj cenne alternatywy dla kawy aby mieć spokojniejszy sen!

Kawa to dla wielu obowiązkowa pozycja w ciągu dnia i po prostu nie mogą z niej zrezygnować!
Z drugiej strony picie kawy może również powodować nerwowość, niepokój, ból brzucha i bezsenność. Oto 4 alternatywy dla kawy!


Nie trzeba całkowicie rezygnować z kawy, ponieważ ma ona również wiele dobroczynnego wpływu na nasz organizm. Wystarczy zmniejszyć ilość i wypić filiżankę tylko o określonych porach w ciągu dnia.


Czy wiesz, że filiżanka kawy rano, tylko nie zaraz po przebudzeniu jest bardziej skuteczna i pozytywnie stymuluje Twój metabolizm?


Aby ograniczyć kofeinę, spróbuj stopniowo wprowadzać alternatywę i podaruj sobie bardziej spokojny sen.


4 alternatywy dla kawy


Kawa jęczmienna


Łatwa do znalezienia nawet w kawiarniach, proces palenia ziaren jest taki sam jak w naszej ukochanej kawie. Zachowuje jednak delikatny smak i jest cennym środkiem przeciwzapalnym.
Żeń-szeń


Oprócz funkcji energetyzującej i odżywczej jest również przeciwutleniaczem. Podawany z tradycyjną kawą może być dobrą opcją przy przejściu na napoje bezkofeinowe.
Zielona herbata


Jest to nie tylko dobrze znany przeciwutleniacz, ale także środek moczopędny. I nie zapominajmy o jego działaniu lipolitycznym!
Herbata Matcha


Ta japońska zielona herbata w proszku ma wiele korzystnych właściwości. W porównaniu z innymi właściwościami herbaty, ta ma wysoką zawartość teiny. Jednak nasz organizm przyswaja ją znacznie szybciej niż kofeinę.

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page