top of page

Jaki jest idealny sport na poprawę snu?

Uprawianie regularnej aktywności fizycznej wiąże się z nieskończoną liczbą korzyści dla naszego organizmu: poprawia odporność układu krążenia, powoduje utratę zbędnych kilogramów, poprawia nastrój itp.
Niektóre sporty bardziej wpływają na nasz odpoczynek w nocy niż inne!


Aktywność tlenowa czy beztlenowa?

  • Mówiąc o ćwiczeniach aerobowych, mamy na myśli każdą aktywność fizyczną uprawianą przez czas dłuższy niż 10 minut, która przyspiesza nasze tętno i wymaga większej podaży tlenu, jak np. bieganie, pływanie czy jazda na rowerze.

  • Podczas gdy ćwiczenia beztlenowe to te, które wymagają większego wysiłku przez krótszy czas.

Żeby było jasne, maratończyk ćwiczy aktywność aerobową, sprinter ćwiczy aktywność beztlenową!


Jaki rodzaj sportu wpływa na jakość naszego snu?


Do walki z bezsennością najlepiej nadają się zajęcia, które można zaliczyć do sportów aerobowych: chodzenie, bieganie czy jazda na rowerze co najmniej 30 minut kilka razy w tygodniu przyniesie znaczącą zmianę w jakości naszego wypoczynku.


Ćwiczenia aerobowe rano lub wczesnym popołudniem?


Uprawianie każdego rodzaju aerobiku, takiego jak bieganie i pływanie, przez co najmniej 30 minut 3/4 razy w tygodniu, pomoże ci lepiej wypocząć. Jeśli nie jesteś szczególnie wysportowany, wystarczy szybki spacer!

Wykonując je we wczesnych godzinach porannych byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli Twój harmonogram sprawia, że to niemożliwe, spróbuj zakończyć jakąkolwiek aktywność fizyczną co najmniej 4 godziny przed pójściem spać.


Zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i dobry wypoczynek to zwycięska formuła zdrowego stylu życia!5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page