top of page

Cyfrowy detoks: korzyści dla Twojego snu i nie tylko!

Skrócenie oraz kontrolowanie czasu jaki spędzamy w sieciach społecznościowych lub po prostu korzystając z dowolnego z naszych urządzeń elektronicznych, pozwala nam skupić się na naszym dobrym samopoczuciu.
Ustalając małe codzienne nawyki, możemy nauczyć się słuchać naszego umysłu i ciała. Dowiedz się, czym jest cyfrowy detoks, stwórz swoją cyfrową wolną chwilę i zafunduj sobie słodkie sny!


Czy detoksykacja ze świata cyfrowego jest naprawdę taka ważna?


Czy wyobrażasz sobie swoje dni bez urządzeń elektronicznych? Dziwne, prawda? Urządzenia te wpływają na naszą równowagę psychofizyczną. Niepokój, stres i zmęczenie wpływają na naszą produktywność, samopoczucie i spokój, co prowadzi do rozwoju jednego z wielu rodzajów bezsenności.


Kiedy „5 minut” zamienia się w godziny...


W 2007 roku oficjalnie uznano nową patologię zawodową i nazwano ją „technostresem” . Uwzględnia ona wszystkie negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego używania urządzeń technologicznych.


Jakie są konsekwencje „technostresu”?


Ciągłe zmęczenie, trudności z koncentracją i zapamiętywaniem, niższa produktywność i samoocena, osłabienie umiejętności społecznych i międzyludzkich. Kiedy ten zestaw stresujących czynników staje się przewlekły, istnieje ryzyko cyfrowego wypalenia lub wyczerpania psychopoznawczego i fizycznego, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość naszego życia, samopoczucie, a przede wszystkim na nasz nocny odpoczynek.

Stwórz swój cyfrowy domowy rytuał!


Detoksykacja z sieci społecznościowych i Internetu jest jak najbardziej możliwa. Postępuj zgodnie z naszymi prostymi wskazówkami i zrób sobie cyfrową przerwę!

  • Wybierz, kiedy nie chcesz używać smartfona lub pomieszczeń w domu, w których Twoje urządzenia powinny być poza zasięgiem wzroku, takich jak sypialnia,

  • Zacznij pisać, jeśli czujesz potrzebę wyrażenia swoich myśli, lub czytaj, jeśli szukasz nowych bodźców,

  • Znajdź odpowiednią dla siebie aktywność fizyczną, wybierz się na relaksujący spacer lub poćwicz proste ćwiczenia jogi - bez telefonu ;)

  • Skup swoją uwagę na więziach społecznych, spotykaj się ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi i krewnymi,

  • Stwórz nową wieczorną rutynę i zakończ dzień w najlepszy możliwy sposób, tworząc trochę czasu dla siebie!

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page