top of page

Codzienne rozciąganie daje wiele korzyści!

Każdy zna, irytujące uczucie bólu mięśni spowodowane długimi godzinami spędzanymi w niewłaściwych pozycjach np. po kilku godzinach pracy w jednej pozycji.

Rozciąganie jest bardzo ważne dla naszego kręgosłupa, każdy z nas powinien znaleźć 10 minut dla siebie. Dlaczego?:

  • Oprócz zwiększania ruchomości mięśni i stawów, ćwiczenia rozciągające pomagają zapobiegać przykurczom mięśni, osłabieniu mięśni.

  • Ćwiczenia rozciągające obniżają ciśnienie krwi, sprzyjając lepszemu krążeniu i relaksacji.

  • Jak każda inna aktywność fizyczna, rozciąganie sprzyja uwalnianiu endorfin, zwanych również hormonami „dobrego samopoczucia”, ponieważ poprawiają one nasz nastrój.

Kiedy jest idealny czas na rozciąganie?


Jeśli po prostu nie możesz znaleźć czasu na zajęcia jogi lub pilates, nie martw się! Możesz z łatwością poświęcić sobie 10 minut dziennie bezpośrednio w zaciszu własnego domu.


Wybierz moment w ciągu dnia, w którym nie musisz się martwić o pośpiech lub spóźnienie na kolejną wizytę. Pamiętaj też, że ważne jest, aby nie rozciągać zimnych mięśni. Dlatego proponujemy wybierać poranki zaraz po energetyzującym prysznicu lub wieczory po miłej gorącej kąpieli, która łagodzi zmęczenie fizyczne.


3 wskazówki dotyczące prawidłowego rozciągania


1. Nie ma potrzeby nadmiernego obciążania pozycji rozciągających. Z czasem będą się poprawiać w całkowicie naturalny sposób dzięki ciągłej praktyce.

2. Do skutecznego rozciągania nie jest konieczne utrzymywanie pozycji dłużej niż 30 sekund, ponieważ dłuższy czas może spowodować przeciążenie mięśni i więzadeł.

3. Wyreguluj swój oddech, a w szczególności powoli wydychaj powietrze. Prawidłowe oddychanie pomoże w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń, ułatwiając rozciąganie i rozluźnianie mięśni.


Z naszym materacem Body Trainer Twoj kręgosłup będzie pracował nad rozluźnieniem nawet podczas snu! Jego innowacyjny projekt został szczegółowo przebadany w naszych laboratoriach Healthy Sleep®.
8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page